Garnek żeliwny Skeppshult

Marian 17 cze , 2014 0 Comments Kuchnia

 

garnek z żeliwa Skeppshult
garnek z żeliwa Skeppshult

Od pewnego czasu da się zaobserwować coraz powszechniejsze wykorzystanie w domowych gospodarstwach naczyń z żeliwa. Wśród żeliwnych naczyń prym wiedzie garnek żeliwny skeppshult. Jest to naczynie pokryte w środku emalią, a na zewnątrz garnek jest polakierowany albo też emaliowany.
Zazwyczaj płaszczyzna tego rodzaju ganków jest też pokryta sporą warstwą cyny. Tego rodzaju zakup przyda nam się szczególnie w przypadku chęci gotowania wszelkiego rodzaju potraw, które wymagają długiego gotowania na wolnym ogniu.
Zdecydowanie największym atutem jakim może pochwalić się każdy garnek żeliwny skeppshult jest jego równomierne i do tego długotrwałe nagrzewanie się.

garnek żeliwny Skeppshult
garnek żeliwny Skeppshult

Dzięki temu, że naczynie to posiada grube ścianki oraz dno to za każdym razem korzystając z niego mamy pewność, że znajdująca się w nim potrawa w żadnym wypadku nie przypali nam się. Dodatkowo, jeśli nasz garnek żeliwny skeppshult jest pokryty emalią to mamy pewność, że na długi czas zachowa on czystość a jago ewentualne wyczyszczenie nie sprawi nam większego problemu. Największą wadą wyrobów żeliwnych jest ich kruchość, co sprawia, że należy je zabezpieczyć przed ewentualnymi uderzeniami lub pęknięciami, ale o to wystarczy się jedynie choć odrobinę postarać.

Written By Marian