Jaką wybrać patelnię żeliwną?

Marian 25 wrz , 2014 0 Comments Kuchnia
patelnia żeliwna skeppshult sklep
patelnia żeliwna skeppshult sklep

Na pyszny smak potraw składa się wiele różnorodnych czynników. Doskonały przepis to z pewnością nie wszystko. Liczą się również odpowiedniej jakości składniki oraz talent kucharza. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden aspekt gotowania, który może mieć ogromny wpływ na smak przygotowywanych posiłków. Jest nim rodzaj używanych naczyń. W przypadku smażenia warto postawić na patelnię żeliwną. Jednak, jaką wybrać patelnię żeliwną, aby dobrze spełniała swoją funkcję i abyśmy byli z niej w pełni zadowoleni. Stoimy przed dosyć dużym dylematem, ale zasady wyboru tego rodzaju naczyń są bardzo proste.

W przypadku produktów kupowanych z myślą o kuchni, dobrze jest pomyśleć przede wszystkim o ich jakości. Nie ukrywajmy, od jakości stosowanych naczyń, zależy nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Zorientujmy się, więc, jacy producenci zapewnią nam najwyższej jakości wyroby. W Internecie spotkamy się z ogromną ofertą patelni żeliwnych. To, jaki wybierzemy kształt czy wielkość, zależy jedynie od naszych potrzeb i upodobań. Przemyślmy, więc swoje preferencje w tym zakresie.

Jeżeli gotujemy dla dużej, wieloosobowej rodziny, wybierzmy patelnię o jak największej średnicy. Jeżeli będziemy na niej smażyć potrawy, takie jak jajecznica na śniadanie dla dwóch osób i w dodatku posiadamy kuchenkę niewielkich rozmiarów poszukajmy patelni, niedużej i zgrabnej. Oczywiście, tak jak w przypadku innych produktów, wysoka cena nie zawsze zagwarantuje nam równie wysoką jakość.  Nie możemy, zatem sugerować się jedynie ceną produktu.

patelnia żewlina emaliowana chasseur
patelnia żewlina emaliowana chasseur

Oszczędności przy tego typu zakupach mogą okazać się bardzo pozorne. Gdy kupujemy patelnię żeliwną po raz pierwszy zasięgnijmy opinii fachowców. Skierujmy swoje kroki do sklepów, które zapewnią nam odpowiednie doradztwo i pomoc w wyborze naczynia. Dokonując zakupu patelni żeliwnej będziemy mieli jeszcze jedną ważną decyzję do podjęcia.

Sklepy oferują nam, bowiem zarówno patelnie z czystego żeliwa, jak i pokryte warstwą emalii. Patelnie emaliowane możemy myć zmywarkach, używanie różnego rodzaju detergentów nie jest dla nich niebezpieczne. Mają również tę zaletę, że możemy przez dłuższy czas przechowywać w nich potrawy. Są niestety droższe od zwykłych patelni żeliwnych. Przygotowując potrawy na patelni emaliowanej należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić warstwy emalii. Musimy w tym przypadku zrezygnować z metalowych przyrządów do mieszania. Powinniśmy również wziąć pod uwagę, że patelnia emaliowana nagrzewa się znacznie dłużej. Przemyślany wybór sprawi, że na pewno będziemy zadowoleni z zakupu patelni żeliwnej.

Written By Marian