Wok żeliwny Chasseur

Marian 28 gru , 2014 0 Comments Kuchnia

wok żeliwny chasseur 1037-01_001_xl
Wszyscy znamy smaki chińskiej kuchni: kolorowe smażone warzywa, przypieczone kawałki kurczaka czy cielęciny. Kiedyś czekaliśmy aż się zwolni stolik w chińskiej restauracji aby móc delektować się wschodnią kuchnią orientalną. Dzisiaj wystarczy posiadać w swojej kuchni specjalne naczynie … Wok ( wymowa ?uok? ) to naczynie, którego używa się od ponad 2000 lat. Pomimo, że wywodzi się z Chin, jest niezmiernie popularne także w Europie oraz wielu zakątkach świata.

Początkowo naczynia te były bardzo duże i wykonane ze stali lub żeliwa. Stawiano je nad ogniem na kijach  by w ten sposób przygotować potrawę dla większej liczby osób. Obecnie , może i najdroższe, ale też i najlepsze są woki żeliwne lub te wykonane ze stali węglowej, które nie służą rok czy dwa lecz  nadają się do użytku latami. W gamie garnków Chasseur można wybrać wok spośród dwóch kolorów: soczystej wiśni lub tradycyjnej czerni.
Charakterystyką woków jest obszerne dno na którym układa się najpierw składniki, które smażą się najwolniej np. mięso, następnie odsuwa się je na bok naczynia, aby nie wystygło zanim usmażą się kolejne składniki np. warzywa. Trzeba zaznaczyć, że składniki muszą być drobno pokrojone.

Wok dodatkowo zawiera drewniane akcesoria: pałeczki oraz szczypce.
Średnica 37 cm
Wymiary 45,5 x 37,0 x 5,0 cm
Waga 7,3 kg
Materiał
– żeliwo pokryte emalią
– szklane naczynia do gotowania na parze
– drewniane akcesoria: pałeczki oraz szczypce
– uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego (bakelitu) odporność do 220°C
Gwarancja 10 lat
Producent Chasseur – Francja
Przeznaczenie
Szybkie gotowanie, smażenie, duszenie, grillowanie mięs i warzyw na niewielkiej ilości tłuszczu w wysokich temperaturach.
wok-żeliwny-chasseur-1037-01_004_xl

wok-żeliwny-chasseur-1037-01_009_xl

żeliwny wok chasseur 1037-03_009_xl

żeliwny-wok-chasseur-1037-03_007_xl

Written By Marian